Nekaj odgovoro na najpogostejša vprašanja katera nam postavljate pacienti ob vsakodnevnih srečanjih ali po posegih. Za vsa ostala vprašanja ali naročila nas kotaktirajte na 00386 40 883 330 ali e-mail naslov kontakt@crodent.net.
Naročila bi se na prvi pregled, če se ne odločim za ponudbo, katero mi boste izdelali, moram kaj plačati?
Ne. Ob prvem pregledu, ki je brezplačen, vam izdelamo panoramski posnetek, pregled pri zobozdravniku in finančni načrt terapije prilagojen ugotovljenemu stanju v vaši ustni votlini, vašim željam in možnim rešitvam. Ponudba ni zavezujoča.
Ali v vaši ordinaciji izvajate rentgensko slikanje?
Da, v naši ordinaciji izvajamo slikanja potrebna za vse posege.
Ne govorim hrvaško, ali me boste v vaši kliniki razumeli?
V naši kliniki govorimo poleg hrvaškega jezika tudi slovensko, italijansko, angleško in nemško.
Obstaja možnost organizacije namestitve?
Naša ordinacija sodeluje s številnimi hoteli, apartmaji in najemodajalci sob in vam tako vedno lahko priskočimo v pomoč ob želji po namestitvi.
Obstaja možnost plačila s karticami?
Seveda. Sprejmemo vse kreditne kartice ter Viso in MasterCard.
Moj osebni zobozdravnik mi je naredil drugačen načrt terapije. Kako naj vem, kateri je pravi?
Za vsako težavo obstaja več rešitev. Ni izključeno, da sta s strokovnega vidika obe terapiji sprejemljivi. Vaš načrt vam lahko še enkrat obrazložimo preden se odločite za terapijo, katera vam ustreza. V vsakem primeru vam podajamo strokovne in verodostojne informacije.
Je možno med enim obiskom pri stomatologu zob izpuliti in na isto mesto vstaviti implantat?
Da, vendar ne v vseh primerih. O tem odloča kirurg med posegom.
Kdo je primeren kandidat za vstavitev implantata?
Vsakdo, ki želi nadomestiti manjkajoči zob ali več njih. Pred posegom je seveda potrebno opraviti rentgenski posnetek zobovja (CBCT), da se preveri ali je na mestu vstavitve implantata zadostna količina in gostota kosti, ki zagotavlja ustrezno sidranje implantata.
Pomembno vlogo pred vstavitvijo igra tudi podatek o prisotnosti kakšne sistemske bolezni ali morda alergije, težav s strjevanjem krvi, nezaželeno je tudi močno kajenje…
Kolikšen čas je potreben za vsaditev implantata in izdelavo keramičnih kronic?
Za vsaditev implantata, ne glede na število, je potreben le en obisk. Pred samim posegom in določitvijo in predlogom protetske rešitve, pacientu izdelamo CBCT sliko, da bi ugotovili stanje kosti in stanje v predelih kjer se bo izvajala implantacija. Po vseh pridobljenih informacijah je pripravljen na vstop v kirurško sobo in na poseg, ki običajno ne traja več kot 2 do tri ure. Pacient nas ponovno obišče 14 dni po implantaciji, da opravimo obvezno kontrolo in odstranimo šive. Implantat se zrašča s kostjo približno 3 mesece in po tem obdobju pričnemo s protetskim posego, ki zahteva vsaj 3 obiske in je odvisen od izbire rešitve, ki smo jo skupaj izbrali za vaš novi nasmešek.
Nisem zadovoljen z barvo mojih zob. Kakšna je rešitev?
Za rešitev vaše težave obstaja več estetskih posegov. Zobe lahko pobelimo ali pa se poslužimo zahtevnejšega estetskega posega keramičnih luskic ali kronic. Ob vašem obisku in posvetu z vami, bomo vsekakor našli ustrezno rešitev. Seznanili vas bomo s terapijo in obsegom vsake terapije.
Kako dolgo traja terapija?
Odvisno od vrste terapije in posegov potrebnih za doseg popolnega nasmeška ( od enega dneva do 2 tednov). Pri vseh posegih poskrbim, da pacient ni brez zob, ampak za to uporabimo provizorij.
Ali me bo poseg bolel?
Večino posegov izvajamo v lokalni anasteziji, da odpravimo bolečino, da je pacient sproščen in miren. S tem omogočimo tudi precizno izvedbo posega. Anastezija je prilagojena pacientu, njegovim potrebam in stanju v katerem se nahaja.
S čim lahko nadomestimo velike amalgamske zalivke, da bi bil videz mojih zob lepši?
Amalgamske zalivke običajno zamenjamo s kompozitnimi (belimi). V večini primerov pri odstranitvi amalgamske zalivke ostane večja površina, ki jo je treba prekriti, zato svetujemo, da se odločite za keramični ‘inlay’, ‘onlay’ ali pa keramično prevleko. Izbira je vsekakor vaša in je odvisna od finančnih zmožnosti.
Kako odpraviti ustni zadah?
Največkrat je vzrok za zadah v ustih ravno v ustih, zato je zdravljenje pogosto domena zobozdravnika: zamenjava previsnih plomb, ruvanje in plombiranje karioznih zob, odstranjevanje zobnih oblog itd. Pacienta je treba seznaniti kaj je pravilna in redna ustna higiena ter svetovati pri izbiri primerne zobne paste. Pri napredovali obliki obolenja obzobnih tkiv bolnika napotimo na pregled k specialistu za ustne bolezni. Vzrok zadaha so lahko tudi obloge na korenu jezika za kar je zelo učinkovito mehanično odstranjevanje oblog in izpiranje ter grgranje z v ta namen narejeno ustno vodo. V kolikor vzrok še ni odpravljen, je potrebna nadaljna terapija zdravnika specialista.